W takie dni jak Dzień Matki

248326_6ae754d5c6450dc30d55c35e5c2de319_large

Bywają takie dni w roku, że bardzo dużo osób jednocześnie chce kupić i wysłać bukiet kwiatów. Mogą to być na przykład popularne imieniny, święto takie jak dzień matki, dzień kobiet, czy dzień nauczyciela, lub inne tego typu ogólne święta. Każda kwiaciarnia internetowa jest przygotowana na taki dzień zaopatrując się w odpowiednio większą ilość kwiatów, dodatków, a także, jeśli kwiaciarnia prowadzi również usługę poczty kwiatowej – musi zadbać o zapewnienie sobie dostępności kurierów. O konieczności takich przygotowań wie każda kwiaciarnia, ale nie pamiętają o nich wszyscy klienci. Ci bardziej zapobiegawczy planują wysyłkę kwiatów z wyprzedzeniem, robiąc zamówienie z kilkudniowym nawet wyprzedzeniem, dzięki czemu zapewniają sobie, że ich bukiety dotrą dokładnie w tym dniu, a nawet o tej godzinie, jak to sobie zaplanowali. Bardzo dużo jednak ludzi nie myśli o tym, że ich kwiaty mogą utknąć w długiej kolejce zleceń, które przyjęła kwiaciarnia internetowa. Czy to z lenistwa, czy braku wyobraźni, czy też po prostu przez zapomnienie, robią oni zamówienie w ostatniej chwili, licząc na to, że kwiaciarnia sobie z nim poradzi i dostarczy zamówione kwiaty w tym samym dniu. Nie zawsze jest to jednak możliwe. Żadna kwiaciarnia nie jest w stanie przewidzieć ile takich spóźnialskich przypomni sobie o konieczności wysłania kwiatów nagle i znienacka, choć oczywiście każda dobra kwiaciarnia przygotowuje się do takich sytuacji, zabezpieczając sobie większą ilość towaru. Może jednak okazać się, że kwiaciarnia nie doceniła ilości zamówień, jakie otrzymała w ostatniej chwili i zabraknie po prostu materiału do produkcji konkretnego bukietu, jaki akurat nam się spodobał. Będziemy wówczas mieli ograniczony wybór dostępnych kompozycji, albo zwyczajnie nie będzie kogo z tym bukietem posłać, bo wszyscy kurierzy będą mieli pełne ręce roboty.

Kwiaciarnia internetowa ma prawo dostarczyć kwiaty w ciągu 24 godzin od momentu zamówienia – tak jest przyjęte i o tym każdy klient powinien wiedzieć. Jeśli więc zawaliłeś – nie złożyłeś zamówienia wcześniej, warto zamawiając kwiaty w ostatniej chwili, upewnić się, czy na pewno zdążą one dotrzeć do adresata w dniu jego święta, a nie dzień później. A najlepiej – pamiętaj, aby składać zamówienie z wyprzedzeniem, wtedy unikniesz niepotrzebnych stresów i być może dodatkowych opłat, związanych czasem z koniecznością wysyłki expressowej.

One thought on “W takie dni jak Dzień Matki

  1. Nie ma nic gorszego niż kolejka w upalny, słoneczny dzień przed lodziarnią, jeszcze gorszą jednak sprawą jest kolejka w Walentynki, czy Dzień kobiet, przed każdą niemal kwiaciarnią.

    Długie stanie w kolejce w takie święta, to rzecz niemal nieunikniona, jeśli chcemy kupić świeże i piękne kwiaty. Wspaniałą alternatywą dla tych, którzy nie lubią kolejek i tłumów ludzi, jest poczta kwiatowa, która dostarcza zamówione kwiaty na czas, a w dodatku kwiaty takie są zawsze piękne, niezwykle dekoracyjne i świeże. Od kilku lat korzystam już z poczty kwiatowej i jestem z jej usług zawsze zadowolony.

Comments are closed.