Poczta Kwiatowa jest dobra na każdą okazję

Kwiaty są odpowiednie na każdą okazję. Nadają się na prezent z okazji urodzin, imienin, ślubu, chrzcin, komunii, Dnia Matki, Dnia nauczyciela i wielu innych świąt. Są mile widzianym wstępem do znajomości, gdy młody człowiek poznaje rodziców swojej dziewczyny, albo, gdy pierwszy raz odwiedzamy kogoś w nowym mieszkaniu. Kwiaty możemy tez wręczyć odwiedzając chorą osobę, albo w podziękowaniu za jakość pomoc, lub po prostu, bez okazji, jako wyraz sympatii, czy życzliwości Jakkolwiek kwiaty są zawsze mile widzianym prezentem, podobnie jak w przypadku innych prezentów musimy uważać, żeby nie popełnić gafy. Ze względu na fakt, że kwiaty posiadają swoją symbolikę, tak zwaną mowę kwiatów, możemy popełnić gafę wręczając bukiet, który będzie stworzony z kwiatów niosących zupełnie inny przekaz, niż ten, jaki planowaliśmy. Aby uniknąć takich pomyłek warto skorzystać z bezpiecznej usługi, jaką jest poczta kwiatowa, zatrudniająca fachowców, którzy doradzą nam jakie kwiaty wybrać.

Znaczenie ma tu nie tylko gatunek kwiatów, ale również ich barwa i ilość. Kwiaty cięte w bukiecie dajemy zawsze w nieparzystej liczbie. Zdecydowanie lepiej prezentują się trzy kwiaty, niż dwa. Ta zasada przestaje mieć znaczenie powyżej tuzina kwiatów, bowiem wtedy ich liczba jest już niezauważalna i nie burzy kompozycji bukietu. Parzysta liczba kwiatów ciętych stosowane jest natomiast często w kompozycjach, przeznaczonych na uroczystości żałobne. Poczta kwiatowa nie może zatem doręczyć tak skomponowanej wiązanki z okazji urodzin. Ponadto istnieją gatunki kwiatów zarezerwowane na tego typu uroczystości, jak na przykład chryzantemy, czy kalie i nie wypada podarować ich z innej okazji – mogło by to urazić, a nawet obrazić obdarowaną osobę.

Warto wiedzieć, że kolor biały oznacza niewinność, kolor czerwony – gorące uczucia, natomiast żółty – zazdrość. Nie każdy wprawdzie przywiązuje wagę do symboliki barw, ale jednak większość kobiet się z nią zetknęło i może ja znać, istnieje zatem duże prawdopodobieństwo, że będą się doszukiwać ukrytych znaczeń w barwie i gatunku kwiatów. Korzystając z usługi, która świadczy poczta kwiatowa, zapewniamy sobie uniknięcie niepotrzebnego nieporozumienia i zakłopotania. Niegdyś na przykład uważano, że bukiet czerwonych róż zawsze jest darowany kobiecie, która jest obiektem uczuć darczyńcy. Dzisiaj już nie jest to tak rygorystycznie przestrzegany przepis, ale lepiej nie ryzykować – jeśli kobieta nie jest damą naszych uczuć, a tylko znajomą, po co stwarzać wrażenie, że jesteśmy nią zainteresowani?

 

  www.giftservice.pl

 

One thought on “Poczta Kwiatowa jest dobra na każdą okazję

  1. Wyobraźmy sobie uroczystość imienin, urodzin, chrzcin, czy wesela. Wszyscy świętują radośnie, a tu nagle słychać dzwonek do drzwi i po otwarciu ukazuje nam się kurier z pięknym bukietem kwiatów, od cioci z Australii, czy wujka ze Stanów, którzy nie mogli być na naszej uroczystości. Wspaniała niespodzianka i piorunujący efekt, który doda smaczku każdej uroczystości. Nie prawdaż? Od pewnego czasu regularnie korzystam z usług poczty kwiatowej sprawiając swoim bliskim takie miłe niespodzianki. Uśmiech i radośc najbliższych, to rzecz bezcenna.

Comments are closed.